Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. Reede, 20.09.2019
Kogunemine Tallinna lennujaamas.
Lend Tallinn - Viin kell 07:00-08:20.
NB! Palume lennuaeg vähemalt 24 tundi enne lennu algust Tallinna Lennujaama kodulehelt üle kontrollida.

Sõidame transfeerbussiga linna hotelli Bellevue Vienna 4*. Saabumisel väike värskenduspaus ning soovijatel on võimalus omal käel lõunat süüa.

Edasi ootab meid ringkäik Viini vanalinnas:
Püha Stefani katedraal (katedraali külastus hiljem omal käel). Jalutame mööda Grabenit ja möödume katkuohvrite mälestuseks püstitatud Pestsäulest ja Viini kuulsaimast gurmee- ja delikatessikaubamajast Julius Meinl am Graben (soovijad saavad külastada hiljem iseseisvalt). Liigume piki Kohlmarkti Hofburgi, Habsburgide dünastia talveresidentsi suunas. Teele jääb kuulus Demeli kohvik. Jõuame Michaelerplatzile, kus on rooma-aegse eeslinna Canabae väljakaevatud varemed, Michaelerkirche, Looshaus, aadlipaleedega ääristatud Herrengasse suue ja Hofburgi hiiglasliku kompleksi peasissekäik. Jalutame läbi Hofburgi ja jõuame Heldenplatzile, kust avaneb vaade Austria Rahvusraamatukogu (Österreichische Nationalbibliothek) peahoonele, Ringstrassele, Burgtheaterile.

Liigume läbi Volksgarteni Burgtheateri suunas, näeme Keisrinna Elisabethile (Sissi) pühendatud mälestusmärki ja Volksgarteni roosiaeda selle tuhandete roosipõõsastega. 

Läbi pargi jalutades jõuame Ringstrasse äärde, kust avaneb vaade Rooma templit meenutavale Austria Parlamendihoonele ja Pallas-Athena purskkaevule. Seal lõpetame oma ekskursiooni. 

Vaba aeg omal käel: soovijad saavad jalutada vanalinnas või lähedusse jäävas MQ-s (MQ – MuseumsQuartier on maailmas 5. suurim muuseumide kompleks), kus on palju söögikohti ja toredaid disainipoode. Samuti asub MQ kohe Viini põhilise ostutänava Mariahilferstrasse alguses. MQ taga algab Viini seitsmes linnajagu, mis on tuntud selle arvukate butiikide, kohvikute ja restoranide poolest.

Koguneme taas hotelli fuajees kell 18.00 ja sõidame ühisele õhtusöögile (transport ühistranspordiga, lisatasu eest).
Õhtusöögi ajal räägib reisijuht Kadri Kallaste pisut söögikoha valikust (Viin ja kalmistukultuur) ning see on ka hea võimalus teiste reisikaaslastega lähemalt tuvumiseks.

Peale õhtusööki naaseme tagasi linna (transport ühistranspordiga, lisatasu eest) ning soovijad saavad minna nautima Viini ööelu.
Reisijuhi soovitus õhtu veetmiseks: Volkstheateri teatrikohvik, baar Rote Bar ja teised jazziklubid, kohvikud. 
Meelelahutuskohti õhtuks tasub küsida ka kohapeal meie reisijuhilt Kadrilt, ta saab jagada soovitusi vastavalt küsija maitsele.


2. PÄEV. Laupäev, 21.09.2019
Hommikusöök hotellis.
Kell 9.30 kogunemine hotellis ning sissejuhatus päeva.

Täna ootab meid ringkäik Viinis:
Sõidame metrooga U4 Karlsplatzile (piletid lisatasu eest). Vaatame Viini Rahvusooperit (Wiener Staatsoper) ning Hofburgi kompleksi juurde kuuluvat Liblikamaja ehk Schmetterlinghausi (huvilistel on võimalus neid mõlemaid hiljem omal käel külastada) ja Albertinat, kus asub Euroopa üks suurimaid graafikakogusid. Ooperi taga asub tuntud Sacheri hotell ja kohvik, kust pärineb maailmakuulus Sacheri tort (hiljem on võimalik omal käel torti maitsma ja kaasa ostma minna). Sacheri kõrvalt saab alguse Viini üks põhitänavaid, Kärtnerstrasse, mis suundub eelmisel päeval nähtud Püha Stefani katedraali juurde. Meie läheme aga vastupidises suunas ja jalutame üle Ringstrasse Karlsplatzile. Seal vaatame Püha Kaarli kirikut (Karlskirche) ja tuntud Viini juugendstiili viljelenud arhitekti Otto Wagneri päevalillefriisiga kaunistatud Otto-Wagner-Pavilioni. Üle tee näeme Wiener Musikvereini, kus toimuvad iga-aastased Viini Filharmoonikute uusaastakontsertid, mida ka ETV üle kannab. 

Kõnnime edasi Naschmarkti suunas. Teel näeme Viini Setsessiooni kauni kuldse kupliga maja (Secession Haus, kus asub Gustav Klimti maalitud Beethoveni friis). Teeme peatuse Naschmarkti alguses, kus reisijuht Kadri Kallaste annab ülevaate turu toimimise kohta: loogika ja tsoonid, mida-kus leidub (turgu saavad soovijad hiljem iseseisvalt külastada).

Jalutame läbi Naschmarkti antiigituru ja istume Ketterbrückengasse jaamas metroole ning sõidame mõne peatuse linnast eemale, Schönbrunni lossi juurde. Jalutuskäik pargis, reisijuht jutustab lossist, selle ajaloost, pargist ning pargi serval asuvast Viini loomaaiast. Lossimuuseumi külastus omal käel (piletid hinnas).

Vaba aeg Viinis. Soovijad saavad külastada pargi lõpus mäel asuvat Gloriette`i kohvikut, Schönbrunni loomaaeda või naasta linna antiigiturule.  
Schönbrunn asub väga noobli ja ühte jalutuskäiku väärt piirkonna, Hietzingi serval. Seal tasub võtta aega ringi vaatamiseks ning peatuda mõnes kohvikus tassi kohvi joomiseks. Hietzingis on aastaid asunud ka Eesti suursaadiku residents.

Õhtusöök ja meelelahutus omal käel. 

Reisijuhi soovitus õhtu veetmiseks:
  • Mozarti muusika kontsertid Saksa Ordu maja keldri maalitud saalis Sala Terrena.
  • Wiener Staatsoper
  • Musikverein 
  • Jazzisõpradel tasub tutvuda Borgy & Bess Jazz and Music Club programmiga.


3. PÄEV. Pühapäev, 22.09.2019
Hommikusöök hotellis, peale mida registreerime end hotellist välja. Soovijatel võimalus kohvrid hotelli jätta.

Edasi ootab meid ringkäik linnas:
Läheme vaatame Belvedere losse: Obere ja Untere Belvedere, nende kaunist aeda ja sealt avanevaid imelisi vaateid Viini vanalinnale. Obere Belvederes asub teiste tuntud Austria kunstiaarete seas G. Klimti “Suudlus”. 

Jalutame Ringstrassele ja suundume Stadtparki poole, kus asub Johann Straussi monument ja pargi kõrval Austria Tarbekunstimuuseum MAK. Üle tee asub Viini üks kunstnike ja kultuurirahva seas armastatud kohvik Cafe Prückel, lähedale jääb ka 20. sajandi alguses ehitatud omal ajal väga uuendusliku fassaadiga Postsparkasse (arhitekt Otto Wagner).  

Lõunapaus omal käel, ilusa ilma korral saab peatuda mõnes arvukatest Viini Donau kanali ääres asuvatest rannakohvikutest. 
Schwedenplatzil saame istuda U4 peale ja sõita tagasi hotelli (piletid lisatasu eest).   

Hotellist viib transfeer meid lennujaama, kust alustame koduteed.
Lend Viin  - Riia kell 18:45-22:00, lend Riia - Tallinn kell 23:10-23:59.


Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 12. veebruar 2019
 
Kuumad pakkumised