Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Jūrmala
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Jūrmala

 

Jūrmala piirkond oli hästi tuntud oma tervisevete poolest juba alates 18. sajandist, kuid ametlikult sai Ķemeri (Jūrmala) kuurordi staatuse 1838. aastal, kui sinna ehitati esimene vesiravila. 
Alates 1870. aastast, kui ehitati esimese sanatoorium ja hakati kasutama kliimaravi, sai Jūrmala väga populaarseks. Üha enam hakati asutama sanatooriume ja ravikeskusi, millest mõned loovad oma esialgse arhitektuuriga tänaseni Jūrmalas ainulaadset atmosfääri.
 
Jūrmala on ainulaadne kuurort, kuna see ühendab endas kolme peamist faktorit: raviv kliima (meri, männimetsad, värske õhk, rand), kümblusravi (mineraalvee allikad - väävelvesinik, broom ja naatriumkloriid) ja ravimudad.

Linna suureks aardeks on selle territooriumil asuvad loodusressursid – ioniseeritud mereõhk ja fütontsiididega rikastatud männimetsade õhk, kvartsliivaga rand, mineraalveed, tervendav turvas ja järvemuda, mis parandavad vaimset ja füüsilist heaolu ning aitavad kaasa ka tervise taastamisele.

Jūrmalas viibimine ei mõju positiivselt mitte üksnes inimese organismile, vaid ka vaimsele heaolule, mis tuleneb tavapärase keskkonna vahetusest, suurest päikesevalguse hulgast, eemalviibimisest suurest linnakärast, heast unest, rahust ja vaikusest, spordist ja mediteerimisest, pikkadest jalutuskäikudest rannal ja heast toidust.
Viimati uuendatud 27. september 2010
 
Kuumad pakkumised