Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Spa leksikon - Sinu teejuht spa maailmas!

 


A

Akvatreening
Akvatreening ehk vesivõimlemine toimub mereveebasseinis. Vesivõimlemine hõlmab vees sooritatavat harjutuste kompleksi, mis tugevdab kõiki lihaseid ja tõstab lihastoonust. Suurepärane liikumisviis neile, kelle jaoks tavaline võimlemine võib osutuda raskeks. Vees tunneb inimene ennast kergena, harjutuste sooritamine nõuab vähem vaeva ja juba lühikese ajaga saab hea treeningukoormuse. Vesivõimlemisel ei teki ohtu liigeseid ja lülisammast liigselt koormata, samuti ei jää lihased vees võimeldes haigeks.

Aphrodite hapnikuvann
Intensiivselt türkiisikarva rohekassinine Aphrodite hapnikuvann pakub esteetiliselt ja emotsionaalselt meeldivaid elamusi. Traditsiooniliselt kasutatakse Aphrodite ehk Silvapini hapnikuvanni pehmetoimelise ravivahendina vereringe ja neurovegetatiivsete häirete korral toetavaks- ja taastusraviks. Toode sobib lõdvestavaks vanniprotseduuriks ka kodustes tingimustes. Rahustava ja lõõgastava toimega vannisool muudab naha hästi vastuvõtlikuks hooldusvahenditele.
Vannivette (35–37°C) on soovitatav minna kuni õlgadeni ja nautida vanni 15–20 minutit.
Vastunäidustused: palavik, tuberkuloos, kõrgvererõhktõbi, väljendunud kardiovaskulaarne puudulikkus.

Aroomimassaaž
Aroomiteraapia on ravikunst, mis kasutab aromaatsete taimede erinevatest osadest ekstraheeritud lenduvaid eeterlikke õlisid keha tervise ja vaimu eest hoolitsemiseks. Oskuslik aroomiõlide valik massaažiks tagab kindlalt Teie probleemile positiivse lahenduse. Immuunsüsteemi tugevdavad eeterlikud õlid püsivad organismis kuni 72 tundi, noorendades kudesid ja parandades naha elastsust.
 
Aroomimuda
Kooriva efektiga. Kehast liigset vedelikku ja jääkainete eritumist soodustav, ainevahetust elavdav, kergelt salendav, lihaspingeid maandav ja kroonilisi põletikke raviv kehahoolitsus, milles on ühendatud aroomimuda ja massaaž. See on kogu keha massaaž eriliselt rikastatud meremudaga (mudale lisatakse muda omadusi tõhustavaid looduslikke aktiivaineid), keha mähkimine aktiivse mudaga, dušš. Järgneb kerge kogu selja massaaž nahka toitva õliga.

Aurusaun     
Aur puhastab nahka – kõige suuremat inimorganit. Et kuumus kiirendab keha keemilisi protsesse, siis on aurusaun lihtsaim ja mugavaim viis kehasse kogunenud mürkide vabastamiseks. Auru käes avanevad poorid ja miljonid higinäärmed eritavad kehast metaboolseid ja teisi jääkaineid. Naha tekstuur, toonus ja elastsus paranevad. Kiirenenud verevarustuse ja ainevahetuse tulemusel paraneb ka naha jume. Et kulutatakse ka rohkem kaloreid, paraneb südame veresoonkonna treenitus.

B

Balneoloogia
Balneoloogia on õpetus mineraalvetest, nende mõjust organismidele, samuti on ta kurortoloogia olulisi osi.

C

Charcot dušš
Charcot dušš on veemassaaži eriliik, kus 10-15 minutiline massaažiseanss haarab kogu keha. Protseduuri jooksul suunatakse dušijuga kehale ja sellega masseeritakse probleemseid kohti.  Protseduur parandab vereringet, tőstab lihastoonust ja naha elastsust, stimuleerib ning vähendab tselluliidi ladestumist.
Charcot duši näidustused: artriit, vee- ja ainevahetushäired, reuma, stress, lihasväsimus, lihaspinged, lihasvalud.
Charcot duši vastunäidustused: ägedad palavikuga kulgevad haigused, kopsutuberkuloos, südame-vereringe haigused, neerupatoloogiad, mao- ja kaksteistsőrmik soole haavandid, pahaloomulised kasvajad, psühhoos, naha seenhaigused, jalgade veenilaiendid, rasedus.

Cleopatra piimavann                                                                             
Tõeline piim siidja vahu kujul kannab tunnetuse maailma. Vann hellitab nahka enneolematult õrnalt. See on kui lumivalge järv, mis täidab meeled vaikuse ja rahuloluga. Ilu ümbritseb lisaks meeldivalt peen kaneeliaroom. Piimaproteiinide ja merelise kollageeni paitus täidab naha niiskuse ja toitainetega. Tõelises piimavahus tekkiv keha, vaimu ja hinge kooskõla seletab lahti ka Cleopatra ilu saladused.

E
 
Elektriravi ehk füsioteraapia
Amplipulss – individuaalselt valitud voolutugevus mõjub ägedate närvi- ,liigese- ja lihasvalude puhul. Vastunäidustused on pahaloomulised kasvajad, vere-, sise- ja nakkushaigused, rasedus, epilepsia, liigese endoprotees, metalsed luufiksaatorid, südamestimulaator.
Galvanisatsioon – kasutatakse madala pingega, väikese voolutugevusega alalisvoolu, millel on kudede ainevahetust parandav, põletikuvastane, valuvaigistav ja kesknärvisüsteemi rahustav toime.
Elektroforees (ionoforees, iontoforees) – ravimi aktiivse osa ioonide kudedesse viimine galvaanilise voolu abil. Ravitoimet avaldavad nii galvaaniline vool kui ka kasutatav ravim. Galvanisatsiooni ja elektroforeesi näidustused: kroonilised valusündroomid; kroonilised lihase- ja närvipõletikud; halvatusejärgne ravi.
Darsonvalisatsioon – kasutatakse kõrgsageduslikku impulss-vahelduvvoolu. Protseduuril on verevarustust, kudede ainevahetust parandav, valuvaigistav, lihaspingeid lõõgastav ja rahustav toime.
Darsonvalisatsiooni näidustused: hulginärvivalud; neurootilised peavalud; lokaalsed vereringehäired; troofilised haavandid; kortsude profülaktika.

F

Floating-teraapia muusikaga
Soojas mereveebasseinis toimuv eriline teraapia, kus klient hõljub veepinnal. Veepinnal püsimiseks kasutatakse spetsiaalseid vahendeid, kuid oluline on, et hõljumise ajal on kliendi kõrvad täidetud veega. Basseinis asuvatest helikõlaritest kuuleb klient spetsiaalset muusikat, mis mõjub rahustavalt ja on suurepärane stressimaandaja.

G

Grossing
Eestis uudne liikumisravi meetod grossing kujutab endast rippuvate elastsete nööride abil turvaliselt kinnitatuna hüppamist, ringi sõitmist nagu karussellil, lendamist nagu lind, soovi korral ka saltode tegemist. Grossingu köied valitakse vastavalt inimese kehakaalule. Saarema Spa Hotellides olemasolev grossing-seade võimaldab treeningut klientidele kehakaaluga 15-100 kg. Elastsed kinnitused asetatakse kätele ja jalgadele, vöökoht fikseeritakse laia nahkrihmaga.
Treeningu intensiivsuse astet saab igaüks ise vastavalt enesetundele reguleerida. Grossing lubab teha enneolematult huvitavaid liikumisharjutusi ka inimestel, kelle liikumisvõime on muidu suhteliselt piiratud.
Esimene grossingu treening võib algajale ka liiga teha. Kumm võib treenimata reite õrna nahka hõõruda. Seetõttu soovitame kanda sportlikku dressi või lihtsalt mugavat riietust. Jalgade põrutamist aitavad vältida mugavad spordijalatsid. Kui eesmärgiks on end füüsiliselt vormis hoida, siis piisab 20 min treeningust 3 korda nädalas.
Grossing sobib: nii noortele (rõõm liikumisest ja loominguvabadusest, trikitamisest) kui ka täiskasvanutele ja lihtsalt positiivse emotsionaalse laengu saamiseks.
Grossingut ei soovitata südamehaiguste või halva enesetunde puhul.

H

Helioteraapia
        
Talassoteraapia seisukohalt on päikesevalgus tõeline ravivahend. Et organism püsiks terve, peab ta saama vajalikul hulgal valgust. Helioteraapiat ehk päikesekiirte ravi soovitatakse emotsionaalsete häirete ja närvihaiguste korral ning pärast raskete haiguste läbipõdemist taastusvahendina. Väga häid tulemusi on saavutatud ka psoriaasi ravis (koos meresoolavannide ja mudaraviga). Päikesevalgus on see, mis soodustab inimesele hädavajaliku hormooni, serotoniini väljatöötamist. Helioteraapiaruumis ehk lebolas on 10 soojendusega kivipinki mugavaks lõõgastumiseks ja enese ülessoojendamiseks pärast pikaajalist vees viibimist.

I

Infrapunasaun
Oluline erinevus tavalisest saunast on see, et suhteliselt madala õhutemperatuuri (45 – 75 º C) juures soojenevad keharakud kuni 38,5ºC ja higistamine on intensiivsem. Seetõttu sobib ta hästi inimestele, kes ei talu suurt kuumust. Sügavuti soojenedes (kuni 4...5 cm) vabanevad koed
mitmesugustest mürgistest ühenditest, nagu näiteks raskemetallid: kaasa arvatud plii, elevhõbe, kaadium. Infrapunasaun leevendab kroonilist väsimust ja lihasevalu, elavdab autonoomse närvisüsteemi tööd, tõstab kasvuhormoonide taset, parandab lihaste toonust ja kasvu. Infarpunane saun aitab ravida ja vähendada inimestel reumaatilisi liigesepõletikke, seljavalu, peavalu, nikastusi ja paljusid teisi vaegusi, kuna parandab kudedes verevarustust. Samuti on infrapunasaun tõhus tselluliidi vähendaja ja naha toonuse tõstja, aidates oma mõjuga mitmel füsioloogilisel viisil kudedest välja viia rasva, vett ja jääkaineid. Ühe 30 min seansiga põletab
inimene 600 kalorit. Seda on rohkem, kui kulub energiat sama kaua joostes.
Inimesed, kellel on terviseprobleeme, peaksid enne sauna konsulteerima arstiga.

Inhalatsioon                                                                                      
Inhalatsioon on ravimite sissehingamine aerosoolina. Patsient hingab maski või huuliku kaudu sisse aparaadiga peeneteks osakesteks pihustatud ravimit. Vajadusel võib ravim olla rögalahtistava, bronhide spasmi lõõgastava ning niisutav-rahustava toimega. Kasutusel olevad inhalatsioonid:
•    kummeli-inhalatsioon – krooniliste ning ägedate neelu- ja ülemiste hingamisteede põletike korral;
•    inhalatsioon ambroksooliga (röga vedeldava ravimiga) – ägeda bronhiidi ja hingetorupõletiku kui ka krooniliste obstruktiivsete kopsuhaiguste (KOK) korral;
•    inhalatsioon ventoliiniga – astmahaigetele ning kroonilise obstruktiivse bronhiidiga patsientidele, laiendab spasmi tõttu ahenenud bronhe, kergendab hingamist. Protseduuri kestvus on 10 min. Kuuri pikkus sõltub haigusest.

J

Jaapani kätehooldus
                                                                      
Jaapani kätehooldus on uudis Euroopas, millest palju räägitakse! Hooldus täiuslike käte saamiseks. Rõhk on asetatud just kaunile, puhtale ja säravale küünele ning küünenahkadele, rääkimata käenaha kaunist välimusest. Juba esimese hooldusega saavutatakse eriti hooldatud välimus. Protseduuri käigus tehakse kätele põhjalik ja eriline koorimine, mille käigus masseeritakse eeterlikud õlid naha sisse. Erilise hooldusega töödeldakse küüsi ja küünenahkasid. Hooldus aitab taastada niiskuse tasakaalu, muudab käed pehmeks ja siidiseks. Eriti hea hooldus klientidele, kellel on probleeme käenaha kuivusega, küünenahkadega ja inetu küüneplaadiga.

Jacuzzi-vann      
Veemassaažidega varustatud väikeses ümaras 31–34-kraadise veega täidetud seitsmekohalises vannis on võimalik istuda ja samaaegselt lasta veejoal ennast masseerida. Vann on mõeldud lihaspingete maandamiseks ja lõbusaks ajaveetmiseks. Sobiv paik lõõgastumiseks.

Jalatallamassaž
Jalatalla massaaž on Indiast pärit tsooniteraapia ehk refleksoloogia osa. Selle eesmärk on ravida indiviidi kui tervikut, saavutamaks tasakaalu, ennetamaks haigusi ning järelraviks. Jalatalla massaaž parandab vereringet, kiirendab ainevahetust, vähendab stressi jms.

Jooga
Jooga on üks vanemaid inimese vaimse, füüsilise ja hingelise arenemise süsteeme. Hatha-jooga taotleb tervikut keha ja vaimu vahel. Asendid (asanad) ja teda toetav hingamistehnika (pranayama) aitavad õppida tundma oma keha, mis on aluseks vaimseks distsipliiniks ja kontsentratsiooniks. Nende abil aktiviseeritakse eluenergia, korrastatakse mõttetegevus, teadvustatakse stressi põhjused ja suudetakse teadlikult lõdvestuda. Treeningute ajal tegeletakse mitmete asenditega nii, et iga järgnev asend tasakaalustab eelmist. Läbitakse venitus-, pööramis-, tasakaalu- ja lülisamba korrastamise harjutused.

K

Keha rasvasisalduse mõõtmine
                                                
Rasvasisalduse monitor Omron BF306 toimib bioimpedantsi analüüsi põhimõttel: sisestatakse kasutaja pikkus, kehakaal, vanus ja sugu. Nende andmete ja mõõdetud kehatakistuse väärtuste põhjal leitakse organismi rasvasisaldus. Ekraanile kuvatakse tulemus protsentides, samuti arvestab seade ka kehamassiindeksi. See on lihtne ja mugav meetod keha rasvasisalduse määramiseks ning selle muutuste jälgimiseks treeningute ja kehakaalu langetamise käigus.

Kepikõnd                                                                                                  
Kepikõnd on igas vanuses ja tervislikus seisundis inimesele. Tavalisest kõnnist poole tõhusam kepikõnd mõjub hästi liigesehaiguste puhul, aitab vabaneda kaela-ja õlavaludest ning paneb istuva eluviisiga inimestel tööle kängu jäänud lihasgrupid. Kõndimiskepp on jäik ja kerge, spetsiaalse laia takjakinnisega reguleeritava käerihma ning otsikuga, mida kasutatakse asfaldil kõndimisel. Õige käimiskepp on inimese pikkusest 50 cm lühem.

Kivimassaaž                                                                                            
Kivimassaaž on tuhandeid aastaid vana raviviis, mida tunti nii indiaanlaste kui ka hiinlaste seas ning mida vanadele ürikutele viidates nautisid juba Vana-Rooma imperaatorid. Idamaisel õpetusel põhinevat kivimassaaži tehakse spetsiaalsete lihvitud laavakividega, mis kiirgavad soojust ning kannavad edasi positiivset energiat. Kivimassaažis on ühendatud kivide energeetika ja soojus ning inimese energeetiline süsteem. Massaaži ajal aitavad kivid vabastada energiablokeeringuid ja tasakaalustada keha energeetikat, parandades selle kaudu ka tervist. Massaaž põhineb teadmisel, et kehas asub seitse energiakeskust ehk tšakrat, mille läbi toimub energiavahetus nii ümbritsevaga kui ka organismis endas. Häired tšakrate töös võivad viia depressiooni, masenduse või otsustusvõimetuseni. Massaaži eesmärk on teatud kehaosasid stimuleerides vallandada energia, mis kõrvaldab elujõu muutustest tingitud füüsilised hädad. Enne massaaži kuumutatakse kivid inimesele sobiva temperatuurini ning asetatakse seejärel kehal asuvatele teatud punktidele ehk tšakratele. Asetades kivid kõigile seitsmele tšakrale, kannab kivi võngete ja võimalustega edasi oma soojuse. Kividest vabanev soojus laiendab veresooni, parandab vereringet, leevendab lihasvalu ning lõdvestab lihaspingeid. Samuti parandab naha elastsust, aktiveerib lümfosüsteemi, mõjutab soodsalt hormoon-, seede- ja ainevahetussüsteemi, tasakaalustab energiat ning aitab vabaneda stressist. Ei ole soovitav haavade ja haavandite, kõrgvererõhkõve, veenilaiendite ja mitmete nahahaiguste puhul. Samuti ei soovita rasedatele ning neile, kellel on ülitundlikkus soojuse suhtes.

Klassikaline massaaž
Massaaži toime nahale, nahaalusele koele ja lihastele on vastavalt kasutatud võtetest kas lõõgastav või toonust tõstev. Massaaž parandab kudede vereringet ning soodustab ainevahetust. Kasutatakse lihaspingete, unehäirete puhul ja samuti stressi maandamiseks. Oskuslikult tehtud massaaž annab lõõgastumise ja heaolutunde. Massaaži ei tohi teha, kui vererõhk on kõrgenenud üle normväärtuste, esinevad veenilaiendid, ägedad nahahaigused või palavik.

Kneipp-teraapia           
Mereveebasseiniga samas ruumis paiknev külma ja sooja vee jalutusrada. Kõndides paljajalu mereliival, teeb inimene endale ise suurepärase ravitoimega punktmassaaži. See vähendab pinget ja valu, aktiviseerib ainevahetusprotsesse, suurendab vere ja toiteainete juurdevoolu kudedesse ja organitesse. Et Eestis saab seda endale lubada vaid suveperioodil, ongi kneipp-jalutusrada suurepäraseks asendajaks. Klient kõnnib vaheldumisi külma ja sooja veega täidetud basseinis, mille põhjas on erineva suuruse ja tekstuuriga merekivid.

Kohvimähis                                                                                        
Kohviubadest saadud luksuslik kohvimähis mõjub positiivselt nii nahale kui ka hingele. Protseduur kingib emotsionaalselt unustamatu naudingu! Mähis sobib kõigile, kes soovivad kogeda erilist spaaelamust ja mõnusalt lõõgastuda. Spa Deluxe Coffee kehahoolitsus on salendav, modelleeriv, trimmiv ja naha vananemist ennetav. Tänu kofeiini rasva põletavale toimele sobib kohvihooldus salendava ravina. Ideaalne pärast liposuktsiooni, sünnitust või salendavat dieeti. Soovitame naistele, kes soovivad ennetada mööduva aja ilminguid oma kehal või modelleerida probleemseid piirkondi. Vastunäidustused: südame-veresoonkonna rasked haigused; kasvajad, rasedus, palavikuga kulgevad haigused, nahahaigused ja atoopiline ihu.

Kooriv ja niisutav kehahooldus          
Suurepärane hoolitsus sinu nahale! Niisutav mähkimine – hoolitsuse alguses tehakse kerge massaaž toimeainega, seejärel mähitakse klient kilesse. 15–20 minuti pärast pestakse duši all puhtaks kogu keha, järgneb kerge massaaž niisutava mereveega. Hoolitsuses kasutatakse erilist õlil põhinevat toodet, mille mikrograanulid võimaldavad saavutada soovitud tasemega naha koorimist (sellega masseeritakse kogu keha). Järgneva mähkimise käigus toidetakse nahka ainega, mis uuendab, niisutab, silendab ning suurendab naha elastsust. Nahk muutub pehmeks, pringiks, naha värv ühtlustub. Ideaalne hoolitsus kuivale nahale – taastab ja tasakaalustab naha niiskuse sisalduse.

Kõrvaküünlad
Loodusrahvaste ravipraktikas pikka aega kasutusel olnud kõrvaküünlad soodustavad inimese energiaringlust ning nende toime põhineb põlemisel.
Esimeses ehk induktsioonifaasis tekib kõrvas alarõhk ning ravimtaimede ja mee suits laskub kuulmekäiku.
Teises ehk põlemisfaasis toimub rõhu vaheldumine, stimuleerides kõrvapiirkonna energiapunkte ja refleksitsoone.
Kolmandas ehk kaminafaasis ergutatakse kuulmekäigus asuvaid näärmeid. Ummistunud poorid avanevad ning tõusev õhuvool tõmbab kõrvast välja sinna kogunenud vaigu.
Kõrvaküünlad on valmistatud kärjevaha, taruvaiku, eeterlikke õlisid ning ravimtaimi sisaldavast puhtast puuvillakiust ning need pehmendavad ja eemaldavad kõrvavaiku, vaigistavad valu, ergutavad lokaalset vereringet, stimuleerivad kuulmist, parandavad lümfiringlust ja ainevahetust.
Kõrvaküünalde näidustused: närvilisus, unetus, stress, peavalu, külmetushaigused, põletikud, keskendumisraskused, kõrvade kumisemine.

Külmakamber
Külmravi on lihasjõudlust, liigutuste amplituudi ja kiirust parandav protseduur. Kasutatakse lihas- ja liigesvalude puhul valuvaigistava ja põletikuvastase protseduurina.
Külmravi (kambris -100 kuni -120°C) kestab 1,5 kuni 3 min.

L

Laavakivimassaaž

Idamaisel õpetusel põhinevat kivimassaaži tehakse spetsiaalsete lihvitud laavakividega, mis kiirgavad soojust ning kannavad edasi positiivset energiat. Massaaži eesmärk on teatud kehaosasid stimuleerides vallandada energia, mis kõrvaldab elujõu muutustest tingitud füüsilised hädad. Enne massaaži kuumutatakse kivid inimesele sobiva temperatuurini ning asetatakse seejärel kehal asuvatele teatud punktidele ehk tšakratele. Inimese sisemuses vallandub harmoonia ja heaolutunne, ta tunneb end rahulikumalt, tema hingamine on sügavam, naha toonus ja elastsus paranevad ning kehasse ja vaimu kogunenud väsimus ja stress kaovad. Samuti saavad leevendust pinged ja mured.

Laboratiivsed teenused
Kolesterooli mõõtmine – kolesterooli mõõdetakse ekspressmeetodil kapillaarverest (st sõrme otsast). Määratakse üldkolesterooli sisaldus.

Luutiheduse mõõtmine – mugav, valutu ja vähest aega nõudev protseduur, tulemuse saab kohe teada. Luutiheduse diagnostika viib läbi arst ultraheliaparaadiga. Luutihedust on vaja mõõta osteoporoosi ehk luude hõrenemise varajaseks avastamiseks. Osteoporoos on aeglaselt süvenev salakaval haigus, millel puuduvad eelsümptomid. Haiguse korral väheneb inimese luumass, luud nõrgenevad ja sagenevad luumurrud. Samuti tekivad rühimuutused ning lüheneb pikkus.

EKG – elektrokardiogramm – mehhaaniline südamelihase töö graafiline kujutamine. Teeme EKGd arsti korraldusel ja patsiendi soovil.

Veresuhkru hulga määramine veres – veresuhkru hulka määratakse sõrmeotsa verest. Analüüs võetakse hommikul tühja kõhuga, kui arst ei ole määranud teisiti.

Tallavõlvi hindamine – protseduuri käigus kasutatakse Pad Professional programmi, mis aitab diagnoosida jalapöia patoloogiat, viia läbi luude ja lihaste kiirdiagnostikat ning valida sobivaid ortopeedilisi jalatallatugesid.

Laserravi
Laserravi on valuvaigistava, põletikuvastase, allergilist ülitundlikkust vähendava toimega ravi. Laserkiirte toimel tõuseb veres hapnikusisaldus, langeb närvilõpmete tundlikkus, paraneb verevarustus, paraneb ainevahetus, paraneb õhuvahetus kopsudes, paraneb vereloome, vähenevad või kaovad valud, tursed ja põletikutunnused, intensiivistuvad kudede taastumisprotsessid, intensiivistuvad immunoloogilised protsessid, tõuseb vere hapniku sidumisvõime.
Häid tulemusi annab laserravi veel liigese-, lihase- ja kõõlusaparaadi põletike ning traumajärgsete seisundite ravis, samuti troofiliste haavandite ja veenipõletike ravis.
Ravikuuri pikkuseks soovitatakse minimaalselt 3 protseduuri, maksimaalselt 10 (16) protseduuri. Kuuri pikkus sõltub diagnoosist. Laserravi lõplik toime võib saabuda nädalaid hiljem, kuid paranemist tunneb enamik patsiente juba ravikuuri ajal. Laserravikuure võib teha 2–3 korda aastas, sealjuures kahe kuuri vahe peaks olema vähemalt 3 kuud.
Laserravi vastunäidustused: pahaloomulised kasvajad; verehaigused; südame- ja neerupuudulikkus; tuberkuloos; nakkushaigused; kilpnäärme toksiline suurenemine; rasedus.

Lulur
Eksootiline jogurtihooldus kehale ja vaimule. Lulur on iidne idamaine kombetalitlus, mida kasutati Bali ja Java saartel enne pulmi pruudi ette valmistamiseks. Tänapäeval on säilitatud selle peamised jooned ning on loodud eksootiline ja sensuaalne heaolu hooldus, mis tänu oma võimsatele aktiivainetele parandab vereringet, tugevdab immuunsüsteemi kaitsevõimet, peatab oksüdatsiooni, eemaldab toksiinid ja liigse vedeliku ning parandab kudede toonust. Lulur on kogu kehale tervendav hooldus, kus naturaalne jogurt segatakse kokku aromaatsete vürtside ja puuviljasegudega. Hooldus sobib suurepäraselt nii naistele kui meestele. Nahk on sügavalt toidetud ning näeb välja värske, nooruslik, siidine, sile ja pehme.

Lümfimassaaž
Lümfimassaaž on pehme massaaž, millega stimuleeritakse lümfivedeliku voolu ja ergutatakse jääkainete eemaldamist kehast. See lõdvestab ja leevendab lihas pingeid, mõjub hästi tursete, vereringehäirete ning ainevahetushaiguste puhul.

M

Meelerahu massaaž
Spetsiaalne Sothyse lõõgastav massaaž apelsini ja majoraani õlidega. Tõeline lõõgastav hetk, kestab 60 min.

Meemassaaž
Baseerub mee ja massaaži kombineeritud raviomadustel. Efektiivne külmetuse (köha), närvi-, liigesevalude ja stressi puhul. Võib kasutada tselluliidi vastase ravi ühe osana. Parandab vereringet naha aluskihtides ja lihastes, soodustab siseorganite ja kudede ainevahetust. Mesi adsorbeerib toksiine ja kiirendab nende väljaviimist organismist. Kasutatakse naha puhastamiseks ja lümfiringe parandamiseks. Nahk muutub peale massaaži siidiseks.

Mudavann
Magevee ravimuda on orgaaniliste ainete poolest kümme korda rikkalikum kui meremuda, sisaldades ka väävelvesinikku. Protseduuri teostatakse üldvannina temperatuuril 41-43 °C. Magevee ravimuda on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav, biostimuleeriv (ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav) ja kehast liigset vedelikku ning mürke väljutav protseduur. Mudavann annab mõnusalt lõõgastunud enesetunde.

N

Nuovola voodi
Nuovola innovatiivne lainesüsteem kingib kehale ja vaimule täieliku lõõgastuse.Tema eripära välistab raskusjõu tunnetuse, kinkides troopilise mere hella kaisutuse. Spetsiaalne värvide vahelduv kromoteraapia on tajutav ka kinniste silmadega, tagades sügava lõõgastuse. Aitab eriti väsimuse ja unetuse (0,5 tundi Nuovola protseduuri võrdub 8 tunni unega) puhul, rasedate seljavaevuste leevendamiseks, lihaspinge puhul. Teraapiat saab kombineerida erinevate mähistega toiteainete paremaks imendumiseks (šokolaadimähis, kohvimähis, punase veini mähis, vetikamähis, mudamähis, väsinud jalgade mähis). Eestis on Nuovola voodi haruldane.

P

Parafiinravi

On soojendava, nahka hooldava, vereringet parandava ning paikset ainevahetust soodustava toimega. Parafiinravi sellisel kujul vähendab valu sõrme- ja varbaliigestes ning väikestes labakäe ja labajala lihastes ja kõõlustes. Näiteks teepuuõliparafiini jalgadele, millel on lisaks antiseptiline toime ja mentool- või rosmariiniparafiini kätele.

Parafiin-osokeriitravi
Parafiin-osokeriitravi on pindmine soojusravi ja toimib paik-selt liigeste või lihaste vaevuste puhul. Lõõgastab lihaseid, parandab naha ja nahaaluskoe verevarustust, laiendab reflektoorselt veresooni ka sügavamal lihastes ning liigestes, leevendub valu.

Protseduuril kasutatakse parafiini ja loodusliku osokeriidi ehk mäevaha segu. Osokeriidi lisamine hoiab segu kauem sooja, looduslikele eeterlikele õlidele osokeriidis omistatakse tervistavat toimet.

Punktmassaaž
Punktmassaaž on hiina massaaži liik, mis mõjub soodsalt kõikidele elundkondadele. Teatud piirkondade mõjutamisel saab leevendada stressi, peavalusid, üla- ja alaseljaga seonduvaid probleeme ning korrigeerida vererõhku.

S

Salendav massaž
Tsitruslike eeterlike õlidega ning taimeekstarkidega salendav tselluliidi massaaž, kestab 60 min.

Soolakamber
Soolakamber on ohutu ja asendab kalleid arstimeid. Soolakamber mõjub eriti hästi pärast hingamisteede külmetust või pärast allergeenide kokkupuudet hingamisteede või nahaga. Inimese hingamisteed või haigestunud nahk on soolakambris kuiva "soolaudu" (soolaerosooli) mõju all. Kinnisesse kambrisse suunatakse kuiv tavalise keedusoola udu, mis sissehingamisel
toimib tervistavalt. Soola toimel muutub röga kergemini väljaköhitavaks, hingeldus väheneb või kaob. Nahaprobleemide korral saab soolakambrist kergendust, sest sool hävitab nahal olevaid bakterid. Soolaraviseanss kestab 30 - 40 minutit. Väga väikestele lastele tehakse nõrgema soolauduga ja lühem seanss.
Enne soolakambri kasutamist soovitame kontsuteerida arstiga, et teha kindlaks, kas soolaravi tingimused sobivad teatud nakkushaiguste- või nõrgestatud seisundi puhul.

Spordimassaaž
Spordimassaaž on üks ravimassaaži liike, mille eesmärgiks on tugevdada organismi taastusvőimet ning taastada organismi funktsionaalne tervik, samuti organismi töövőime suurendamine üldise väsimuse alandamiseks. Spordimassaaž on efektiivne meetod nii vőistlusteks ettevalmistamisel (treeningu asemel) kui ka väsimusega vőitlemiseks. Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete vőtete kompleksi, mis tőstavad sportlikku töövőimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse. Eriline tähelepanu on suunatud teatud grupi lihastele (ja nende kinnituskohtadele), mis taluvad maksimaalset koormust antud spordialal. Kasutatakse sportliku vormi kiiremaks saavutamiseks ning säilitamiseks. Spordimassaaž on klassikalisest massaažist tugevam ja mőeldud eelkőige sporti harrastavale inimesele eesmärgiga parandada lihaskonna verevarustust, sidekoe elastsust, ennetada vigastusi ja aidata parandada juba tekkinud vigastusi. Taastav massaaž on näidustatud pärast suurt füüsilist ja vaimset koormust.
Soovitatakse traumajärgse ravi, lihasvalude ja -spasmide ning liigesevalude korral.
Vastunäidustatud pőletikuliste protsesside, mitmete sise- ja südamehaiguste, kasvajate, veenilaiendite ning raseduse puhul.

Š

Šokolaadimähis

Kakaoubadest saadud šokolaadil on oluline toime naha ilule. Kakaopuudri mähis aitab parandada kehasiluetti ja vähendab "apelsinikoore" naha ilmingut, toidab, niisutab ja toniseerib nahka. Teaduslikud uuringud tõestavad kakao stimuleerivat mõju endorfiinidele, s.o. õnnehormoonide
moodustumisele, luues kõrgendatud meeleolu ja samas toimides efektiivselt
rasvapõletusprotsessile.

T

Tai massaaž

Tai massaaž koosneb joogast, massaažist, vabastavast hingamisest ja meditatsioonist. Sobib lõõgastuseks stressis, lihaspingete all kannatavale inimesele. Tai massaaž aktiveerib vereringet, lümfisüsteemi, vähendab lihaspingeid, suurendab liigeste liikuvust ning parandab kehatunnetust.

Talasso
Talasso tuleneb kreekakeelsest sõnast thalassa, mis tähendab merd. Meri on merevees, soolas, mudas, vetikates ja teistes mereandides sisalduva ravijõu ja elustava energia allikas.

Tervisekapsel
Läbi erinevate ravivõimaluste, mida kohandatakse iga inimese individuaalseid vajadusi arvestades, pakub tervisekapsel kõikehõlmavat terviklikku kehahooldust organismi üldise heaolu saavutamise eesmärgil.

Tselluliidi massaaž
Modelleeriv mähkimine kilesse 15-20 min. - lagundab tselluliiti ja rasvkudet. Protseduur omab organismi jääkainetest puhastavat ja rakulist uuenemisprotsessi parandavat toimet, aitab nahal saavutada sobivat tasakaalu mineraalide ja mikroelementide osas, samal ajal toimub ka rasva
ja liigse vedeliku elimineerimine, aidates lõdvestuda. Protseduur põhineb eeterlikel ja vegetatiivsetel ekstraktidel, mis tõhustavad tselluliiti lagundavat toimet. Mähkimisele järgneb kerge massaaž spetsiaalse seerumiga.

V

Valgusteraapia

Valgusteraapia - kaotab väsimuse, unisuse ja masendustunde. Pőhjamaades on talvel peaaegu kogu aeg pime ning inimesed muutuvad sel ajal depressiivseks ja külmetushaigustele vastuvőtlikuks. Uneaine ehk melatoniini vähendamiseks peab vaheajusse jőudma tugev ja vőimalikult looduslähedane valgusimpulss, mida saab vaid päikeselt vői spetsiaalsetelt Biotron lampidelt. Ehtsast päikesevalgusest tervislikumad Biotron lambid on välja töötatud NASA kosmosekeskuses ning ei sisalda organismile kahjulikus koguses ultraviolettkiirgust.
Häid tulemusi annab valgusravi nahahaiguste (psoriaas), seljavalude, liigestes ja pehmetes kudedes esinevate valude, kukekannuse, peavalude ja lihaskrampide puhul. Samuti kasutatakse valgusravi buliimia, traumade tagajärjel tekkinud haavade ning lamatiste raviks.
Protseduur kestab 30 min.

Veealune massaaž
Protseduuri tehakse veealuselt manuaalselt – voolikust tulevat (0,6-1,5 atm) veejuga juhtides masseeritakse kogu keha alustades jalgadest või automaatselt - vanni sisse ehitatud mehhanismi abil.

Venitusteraapia
Venitusteraapia - mőjub hästi kange selja, verevarustushäirete, selja deformatsiooni, reuma, seedehäirete, selgroolülidevahelise ketta väljavajumise, radikuliidi, pőlve- ja liigesekaebuste ning stressi puhul. Unikaalne Rootsist pärit süsteem sobib enim nooremale ja keskealisele patsientuurile.
Venitusi tehakse Mastercare teraapialaual, kus patsient kinnitatakse hüppeliigeste kohalt laua külge ning viiakse esialgu horisontaalasendisse ja seejärel pea-alaspidi asendisse 15-40 kraadise nurga all nii, et venitavaks jőuks on keha enda raskus. Nii väheneb mehhaaniline surve lülisambale ja närvijuurtele. Venituspingil saab teha ka aktiivseid venitusharjutusi instruktori käe all.
Venitusteraapia vastunäidustused: kőrgvererőhutőbi, pearinglus, osteoporoos, adipoossus, kőrge iga.

Vesivõimlemine
Vesivõimlemine karastab ja ergutab. Veekeskkonnas on keha kerge ja liigesed koormusest vabad. Ujumisoskus ei ole vajalik. Sooritatakse harjutusi kõikidele lihasrühmadele, lihtsamaid koordinatsiooni-, venitus- ja lõdvestusharjutusi.

Vichy dušš massaažiga
Intensiivne ja ergastavalt algav kehahoolitsus, kus 20 minuti jooksul Vichy dušši veejugade all  koos koorimiskreemiga ergastatakse kogu keha. Hoolitsuse lőpetab mőnus rahustav massaaž luksuslikult niisutava kreemiga. Maksimaalne lődvestumine ja heaolu pakub intensiivset niisutust, parandab naha hapnikuga varustatust, annab nahale parema toonuse ning muudab tuhmi jumega naha taas värskusest kiirgavaks.

Viinamarja-veinimähis
Priviligeeritud ja ainulaadne vorm vőitluses stressiga. Viimane sőna kosmeetilistes protseduurides. Punased viinamarjad omavad vőimsat vabade radikaalide vastast toimet tänu nende seemnetes ja viljalihas sisalduvale polüfenoolile, mis kosmeetilistes toodetes kehamähiste kujul muutuvad tőeliseks ravimiks vananemise vastu. Mikroniseeritud puuder punaste viinamarjade tőmmisest, veinist ja őlidest kombinatsioonis veega moodustab  meeldivalt atraktiivse roosakalt kreemja mähis, mis őrnalt hellitab teie keha. Veiniteraapia aitab säilitada naha nooruslikkuse ja elastsuse, lisades sära, tugevust ja toonust ning pidurdades enneaegseid vananemisprotsesse ja aitab vabastada stressist.

Ü

Üldmassaaž
Massaaž on tuntuim stressileevendus- ja pingemaandusviis, mis kiirendab ainevahetust, taastab kaotsiläinud energiat ja toob täiusliku rahulolu.

Ürdivann
Lõõgastav, stressi vähendav, ergutav protseduur, kus mullivannile on lisatud just Teile sobiv ravimtaimedest valmistatud vanniõli.
Viimati uuendatud 12. jaanuar 2019
 
Kuumad pakkumised