Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - SAN JOSE
Kogunemine Tallinna lennujaamas kl 05.00. Lend Tallinn - Frankfurt kl 06.40 - 08.10, Frankfurt - San Jose kl 13.30 - 19.00 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). San Jose on tormakas linn keset troopilist paradiisi. Transfeer hotelli.

2. PÄEV. TORTUGUERO RAHVUSPARK
Varajane väljasõit hotellist. 
Võtame suuna Kariibi mere ranniku poole Tortuguero Rahvusparki. Hommikusöögipeatus Guapilesi linnakeses. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSuundume paadisadamasse, edasi jätkame teekonda paadiga. Rahvuspargis, mida kutsutakse ka „Costa Rica Amazonaseks“, puudub igasugune teedevõrk, liikuma pääsebki vaid väikeste paatidega mööda kanaleid sõites.

Vaatame ringi Tortuguero külas, mis tänu oma eraldatusele on säilitanud eheda Kariibimere-äärse atmosfääri. Majutus järgnevad 2 ööd piirkonnale tüüpilises lodge’is. Vaba pärastlõuna. Kompleksi juurde kuulub basseiniala. Pargi rannikult paistavad küll liivarannad, kuid ujuma minek on eluohtlik – murdlaine ja haid.

Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

3. PÄEV. TORTUGUERO RAHVUSPARK
Hommikune paadisõit kanalitel, et kuulda, näha ning kogeda, kuidas džungel ärkab. Just paadiga on kõige parem kitsastel kanalitel ümbrust avastada. Ümbritsev vihmamets kihab elust, loomad-linnud tulevad toitu otsima ja tõenäosus nende tegemisi lähedalt jälgida on kõige suurem. Võime näha möiraahvide karja viigipuu otsas, saarmast oma hommikusöögi järele ujumas, krokodilliperet esimesi soojendavaid päikesekiiri nautimas ja neoon-rohelisi iguaane putukaid varitsemas. 

Pärast paadisõitu naudime hommikusööki ja suundume jalutuskäigule vihmametsa, et näha siin elutsevaid linde, loomi ja konni. Vaba pärastlõuna puhkuseks.

Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.

4. PÄEV. TORTUGUERO-ARENAL
Hommikusöök. 
Sõidame paatidega tagasi kuivale maale. Teel Arenali vulkaani alale teeme peatuse Sarapiqui külas, mis asub ananassikasvatuse poolest tuntud põllumajanduspiirkonnas. 

Jõuame Arenali vulkaani piirkonda. Arenali vulkaani peeti ammu kustunuks, kuni see 1968. a juulis ühel hommikul täiesti ootamatult ellu ärkas. Mitu päeva kestnud võimsate pursete tagajärjel mattusid lähedalasunud külad paksu tuha, laava ja kivimikihi alla. Seismiliselt aktiivne periood jätkus veel mitukümmend aastat, kuni 1990-ndani. Tulised laavajoad ja vaatemängulised pursked meelitasid siia ootamatult palju külastajaid. Alates 2010. a tundub vulkaan maha rahunenud olevat, aktiivsus on kahanenud ja laavat välja ei voola.

Hinnas hommikusöök.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. ARENALI VULKAAN
Hommikusöök. 
Veedame päeva Arenali Vulkaani Rahvuspargis. Taevasse küünitav majesteetlik koonusekujuline tulemägi oli püha juba Kolumbuse-eelsete hõimude jaoks, tänapäeval armastavad vulkaani siluetti ja ümbritsevat panoraami jäädvustada fotograafid. 

Võtame ette jõukohase matka. Tee viib läbi vihmametsa. Ületame kustunud laavajugasid ja teeme peatusi imetlemaks kauneid vaateid rahvuspargile, vulkaanile ja Arenali järvele. Arenali piirkonda peetakse linnuvaatlejate paradiisiks, siin on märgatud pea kõiki Costa Rica 850 erinevat linnuliiki. Ka loomade ja taimede osas valdab siin küllus. Kohata võib teiste hulgas kaputsiinahve, jaaguare, hirvi, pesukarusid ja madusid ning raja ääres kasvamas orhideesid, helikooniaid, sõnajalgu, loorbereid, bromeeliaid jne. Vaateplatvormini viiv matk on u 1,3 km / suund. 

Soovijad saavad lisaks minna pikemale matkale. Matkarajad asuvad u 600 ja 800 m kõrgusel, piirkond on aasta läbi niiske ja võib esineda hoovihma. Pärastlõunal mõnuleme kuumaveeallikates.

Hinnas hommiku- ja õhtusöök.

6. MONTEVERDE, FARMIKÜLASTUS
Hommikusöök. 
Sõit Monteverde pilvemetsa piirkonda, mis asub Põhja- ja Lõuna-Ameerika mandrite ühinemiskohas. Asudes Tilarani mäestikus 1300m üle merepinna, on see ala vaheldumisi pilvede kohal ja pilvede all. Vaatamata udule, niiskusele ja kohati piiratud nähtavusele tundub, et tegu on grandioosse rohetava katedraaliga. Ainuüksi orhideeliike kasvab siin 420. Muutlik kliima ja suured kõrguste vahed on aidanud kaasa rikkaliku bioloogilise mitmekesisuse tekkeks. Siin elavad jaaguar, puuma, otselot, hiidtapiir, lokut-kellalind, sirmilind, tuukanid, kuulus hundketsal ja Costa Rica postkaartidelt tuntud punasilm-lehekonn.

Pärastlõunal suundume tüüpilisse Costa Rica farmi, kus kasvatatakse suhkruroogu, kohvi, banaane, plantaane, apelsine ja palju muud. Esmalt tutvume suhkrurookasvandusega ja maitseme suhkruroost tehtud erinevaid tooteid. Kohviistanduses näeme kohvitaimi ning toorete kohviubade purustamist, koorimist ja röstimist. Tutvume kakao valmistamisega, alates taimede kasvatamisest ja saagi koristusest kuni kakaopulbri valmimiseni. Ekskursioon lõpeb käsitöökojas, kus valmistatakse suhkrurookomme. Kõikidel soovijatel on võimalus proovida „gallo de arracache“ koos maitsva kohapeal kasvatatud kohviga.

Hinnas hommikusöök.

7. PÄEV. MONTEVERDE RIPPUVAD SILLAD
Hommikusöök. 
Tõuseme mööda mäenõlva 1400 m kõrgusele kahe pilvemetsa vahele jäävasse Monteverde/Santa Elena linna. Soovijad saavad ette võtta vapustava matka džungli rippsildadel, mis võimaldab tutvuda pilvemetsa eluga mitmel tasandil. Rada algab maapinnalt ja tõuseb järk-järgult kõrgemale kuni 80 m kõrgusele puude vahele, kus ületatakse 5 rippsilda. Matk ei sobi kõrgusekartlikele. 

Seejärel suundume tutvuma liblikate eluga. Monteverde Liblikate aia peamiseks atraktsiooniks on kinnised alad, kus kohtab Costa Rica erinevat kliimat ja elutingimusi nautivaid liblikaid. Teiste hulgas näeb lähedalt Hamadryast (ainus liik, kes teeb ise häält), suuri sinised Morpho liblikaid, klaastiibadega Greta Oto’t ja sebramustriliste tiibadega Heliconiani. Kokku on siin peaaegu 30 liiki liblikaid, kes kõik on kohapeal kasvatatud. Lisaks saab turvalist tutvust teha üle 20 erineva putuka- ja ämblikuliigiga ning jälgida sipelgapesa tegevust seestpoolt. 

Õhtune külaskäik nahkhiirte džunglisse tutvustab nende mõistatuslike ööelukate tähtsust meie ökosüsteemis ja annab suurepärase sissevaate nende eludesse ja tegemistesse. Võimalik on jälgida ka nahkhiirte toitmist. Kes varem nahkhiiri pelgas, näeb neid pärast seda külastust kindlasti uue pilguga.

Hinnas hommikusöök.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. MANUEL ANTONIO
Hommikusöök. 
Sõit Vaikse ookeani rannikule Manuel Antonio’sse. 
Vaba pärastlõuna puhkuseks. Võimalus minna liivaranda päikest võtma ja ujuma.

Hinnas hommikusöök.

9. PÄEV. MANUEL ANTONIO RAHVUSPARK, KATAMARAANISÕIT
Hommikusöök. 
Manuel Antonio Rahvuspark on Costa Rica üks väiksematest (16 m²), kuid kuulsamatest. Seda parki peetakse üheks maailma rikkalikuima bioloogilise mitmekesisusega kaitsealaks. Siin elab 109 liiki imetajaid ja 184 liiki linde. Jalutuskäigul troopilises metsas kohtab kaputsiinahvi ja möiraahvi, kahe varbaga laisklooma ja kolme varbaga laisklooma ning palju teisi kuulsaid ja kummalisi tegelasi. Ekskursioon toimub kohaliku loodusgiidiga. Giid tutvustab erinevaid looduse vorme, mida saab lähedalt näha ja pildistada. See park on koduks kolmele neljast siiani veel elavast Costa Rica ahviliigist. 

Läbinud pool matkarajast, teeme peatuse liivarannas. Soovijad saavad minna ookeani ujuma. Matkale võtta kaasa joogivesi, päikesekaitsevahendid, fotoaparaat, päikeseprillid, matkajalanõud, soovi korral ujumisriided ja rannalina. 

Pärastlõunal suundume kristallselge veega Vaikse ookeani rannikule katamaraanisõidule. Kui veab, siis näeb ka mereelukaid – lamekilpkonnasid ja küürvaalasid, kes rannikuäärsete saarte vahel puhkamas käivad. Jääme ankrusse ühte eraldatud ja rahulikku lahesoppi. Soovijad saavad minna ujuma ja skorgeldada korallide vahel. Laevas on võimalik osta ka snäkke ja rikkalikku valikut värskeid mahlasid. Sõit tagasi hotelli.

Hinnas hommikusöök.

10. PÄEV. LEND SAN JOSE - FRANKFURT
Hommikusöök. Vaba hommik puhkuseks. 
Sõit San Jose lennujaama. Lend San Jose - Frankfurt kl 20.45-14.50 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi).

11. PÄEV. LEND FRANKFURT - TALLINN
Saabume Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn kl 20.35-23.55.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 06. märts 2019
 
Kuumad pakkumised