Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - TEHERAN
Kogunemine kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Istanbul kell 18:40-21:55 ja lend Istanbul - Teheran kell 23:55-03:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK872).
Palume kontrollida väljalennu aegasid vahetult enne reisi! NB! Juba lennul tuleb järgida Iraanis kehtivaid riietumistavasid!
 
2. PÄEV. TEHERAN JA TERVITUSÕHTUSÖÖK
Varahommikul kell 03:35 saabumine Teherani rahvusvahelisele lennuväljale. Pärast passikontrolli ja tolliformaalsusi transfeer hotelli.
Hiline hommikusöök. 

Seejärel alustame panoraamtuuriga tutvumist Iraani pealinnaga. 1200 meetri kõrgusel merepinnast asuv Teheran on Iraani pealinnaks 1785. aastast. Tõsi, linna ajalugu ulatub tagasi hoopis kaugemale minevikku ja see on olnud tähtis keskus läbi kogu Pärsia ajaloo. Külastame Teherani vanimat arhitektuurikompleksi Golestani paleed. Õhtul pidulik reisi tervitusõhtusöök (sisaldub hinnas).
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. TEHERANI PÕHJALIK EKSKURSIOON 
Hommikusöök. Panoraamtuur linnas - Tajrishi väljak ja Teherani sümbol Azadi torn, Saad Abadi paleekompleks 19. sajandist ja Nyavarani paleed kauni pargi roheluses. Külastame ülirikka kollektsiooniga Arheoloogia ja Islami kunsti muuseumi. Pärastlõunal külastame Miladi. Õhtusöök hotellis.
 
4. PÄEV. TEHERAN – QOM – KASHAN - ABYENEH
Pärast hommikusööki alustame ringsõitu Iraanis
Peatume islamirevolutsiooni hälliks peetud Qomi linnas. Läbime vapustavad Dasht-e-Kaviri kõrbemaastikud ja saabume kuulsate aedade linna Kashani. Fini aed (Bagh-e Fin) on üks kauneimaid näiteid Iraani aiakunstist. Sialk-tsikuraat - muistne pühamu, mille rajamine on dateeritud 8. sajandisse eKr. Tutvume arheoloogilise alaga. Abyeneh on vanimaid külasid Iraanis, kus on säilinud vanad kombed ja tavad ning omapärane külaarhitektuur. Ööbimine ja õhtusöök Abyenehis hotellis Hotel Abyaneh või sarnases.
 
5. PÄEV. ESFAHANI PÕHJALIK EKSKURSIOON
Hommikusöök. 
Tutvume Abyaneh külaga
Sõit läbi poolkõrbete Esfahani. Iraani üks kauneimaid linnu Esfahan asub riigi keskosas mägede ja kõrbe piiril. Iidsetel aegadel linna ümbritsenud viljakad oaasid annavad tunnistust sellest, et siit kulgesid läbi karavaniteed. 1598. aastal tegi valitseja Shah Abbas Suur linnast oma pealinna. Esfahani linn ja selle hiigelsuur peaväljak on olnud Safaviidide dünastia võimu keskuseks. Väljaku suurejooneline arhitektuuriansambel: Imaami mošee imeliste türkiissiniste fassaadidega, Šeik Lotfollah mošee ja kaunid 17. sajandi freskod, Ali Qapu palee, mis oli omal ajal kõige kõrgem hoone kogu impeeriumis. Külastame Esfahani basaari ja pärastlõunal vaatame Esfahani kauneid sildu. Õhtul võimalik nautida väikeste teemajade meeleolusid. Majutume kahel järgneval ööl Esfahanis. Õhtusöök.
 
6. PÄEV. ESFAHAN – ARMEENIA KVARTAL 
Hommikusöök. 
Jätkame tutvumist Esfahaniga. Armeenia kvartal. Siinses kirikus säilitatakse väidetavalt maailma kõige väiksemat raamatut. Esfahani kuulsad hõljuvad minaretid. Chehel Sotuni palee – kaunid sammasgaleriid ja seinamaalingud. Õhtusöök.
 
7. PÄEV. ESFAHAN - YAZD
Hommikusöök. 
Lahkume Esfahanist ja sõidame edasi Yazdi. Teel peatume Meibodis ja Nareeni kindluse juures ning vaatame ka vana karavanseraid. Meibod on ajaloos olnud väga tähtis sufismi keskus. Kindlus rajati siia juba islamieelsel ajal. Saabumine Yazdi – iidsesse zoroastrismi keskusesse. Vaatame püha tuld, mis on põlenud siinses templis juba tuhandeid aastaid. Majutume kahel järgneval ööl Yazdis. Õhtusöök.
 
8. PÄEV. YAZD
Hommikusöök. 
Yazdi võib pidada üheks vanimaks linnaks maailmas. Linna on aegade hämarusest alates kutsutud jumalate territooriumiks. Siia rajati arvukalt templeid ja siin peeti kultuslikke tseremooniaid. Linn asub keset liivakõrbe ja see asjaolu on avaldanud ka kohalike inimeste mentaliteedis. Loodusjõududega võitlemine on karastanud inimesi ja muutnud nad tõelisteks töörügajateks. Linnas kujunes välja täiesti omanäoline arhitektuur, mille iseloomulikumaks tunnuseks on mudast valmistatud tellised ja kuplilised katused. Paljud Yazdi vaatamisväärsused on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Jalutame linna kitsastel tänavatel, tutvume taeva tornide ja tulekummardajate matusekommetega. 14. sajandil ehitatud Reede mošee. Võimalus osta siidist ja brokaadist vamistatud tooteid. Õhtusöök.
 
9. PÄEV. YAZD - PERSEPOLIS - SHIRAZ
Hommikusöök. 
Pärast hommikusööki alustame sõitu Shirazi. Teel külastame Ahhemeniidide dünastia valitsejate hauakambreid ja nekropoli ning muistset impeeriumi pealinna Persepolist. Kunagi kõrgusid siin tohutud paleed ja templid, mille ehitajateks polnud orjad, vaid vabad meistrid. 2500 aastat vana Persepolis on Iraani üks tähtsamaid vaatamisväärsusi ja on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Õhtuks saabume Shirazi. Õhtusöök.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid10. PÄEV. SHIRAZ
Hommikusöök. 
Shiraz on poeetide linn. 600 aastat tagasi elanud keskaja Pärsia kultuuri suurluuletajad Hafes ja Saadi pole jätnud puudutamata ühtki inimest, kes nende värsse lugenud. Need kaks luuletajat on talletanud luules Shirazi roosiaedade lummuse. Tutvume linnaga: Karim Khani saunakompleks, Khani medrese, suurluuletajate Hafesi ja Saadi mausoleum, Vakili basaar ja mošee ning imeliste peegeldekoratsioonidega Aliebnehamze pühamu. Õhtusöök.
 
11. PÄEV. SHIRAZ 
Hommikusöök. 
Shiraz on lõpmatute aedade, lillede ja ööbikute linn. Tänase päeva pühendame just Shirazi aedadele. Sealjuures tutvume Iraanile iseloomuliku aiamajade ja paviljonide arhitektuuriga. Külastame Iraani aiakultuuri pärleid - Seljuki perioodist pärinev Erami aed on kuulus oma tsitrusepuude ja küpresside poolest. Päeva lõpetuseks külastame Afifabadi, mis on 13 hektarile ulatuv imeline näide privaataia kunstist. Õhtusöök ja puhkus hotellis, seejärel suundume lennujaama.
 
12. PÄEV. LEND SHIRAZ - ISTANBUL - TALLINN
Lend Shiraz - Istanbul kell 02:10-05:40 ja lend Istanbul - Tallinn kell 08:15-11:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK885 ja TK1423). Tere tulemast koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised