Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - AMMAN
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 10.30. Lend Tallinn - Istanbul kl 12.25-15.45; Istanbul - Amman kl 17.50-20.10 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer hotelli. Majutus järgnevad 3 ööd Ammanis.

2. PÄEV. AMMAN
Hommikusöök. 
Linnaekskursioon Ammanis. Amman on noore riigi noor pealinn, mis oma praeguse suuruse ja tähtsuse on saavutanud alles eelmise sajandi viimasel poolel. Ta on heaks näiteks kaasaegsest araabia suurlinnast, kuid ka tema pikast ajaloost on säilinud vaatamisväärsusi. Jordaania suurim, Kuningas Abdullahi, mošee. Uus Jordaania muuseum, kus saab ülevaate Jordaania ajaloost ja traditsioonidest. Suurepäraselt säilinud rooma teater, Kindluse küngas, kust avaneb vaade linnale ning kus me näeme ka Heraklese templit, Ummaijaadide paleekompleksi varemeid ja Arheoloogia muuseumi.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. JERASH - AJLUNI MÄED
Hommikusöök. 
Teeme väljasõidu Ammanist põhja poole Jerashi. See Decapolise linnadeliitu kuulunud rooma linn on kõige paremini säilinud Jordaania paljudest antiikmälestistest. Suurepäraselt säilinud ehitised annavad hea ülevaate rooma aegsest linnaelust. Sõidame Ajluni mägedesse, mis on ainuke piirkond Jordaanias, kus on säilinud looduslikku metsa. Külastame kõrgel mäel seisvat keskaegset Ajluni kindlust. Sõit tagasi Ammanisse.

4. PÄEV. KUNINGLIK TEE -WADI MUSA
Hommikusöök. 
Tänase päeva veedame sõites mööda Kuninglikku teed. See on ajalooline karavanitee, mida mööda Mooses juhtis kunagi oma rahvast tõotatud maale. Siit liikunud karavanid tõid õitsengu Petrale. See oli üks roomlaste kuulsatest maanteedest, kristlastest palveränduritelt on siia jäänud kauneid mosaiike ning ristisõdijatelt võimsaid kindlusi. Ka looduse poolest on see tee kauneim Jordaanias läbides mitmeid sügavaid kanjoneid. 

Madaba on tuntud oma suurepäraselt säilinud bütsantsi aegsete mosaiikide poolest. Vaatame 6. saj.-st pärit suurt Püha maad kujutavat mosaiikkaarti. Peatume Nebo mäel. See on koht, kus Mooses peale 40 aastast rännakut nägi tõotatud maad, mille Jumal oli lubanud iisraeli rahvale. Siit 1200 m kõrguselt Surnumere kohalt avaneb suurepärane vaade Jordani orule ja suurele osale Palestiinast. Selge ilma korral võib näha isegi 50 km kaugusele jääva Jeruusalemma torne. Mäel asuvas kirikus on ka 6. saj.-st pärit mosaiike. Edasi sõidame läbi mitme sügava kanjoni. Neist suurim on Wadi Mujib, 500 m sügav ja 4 km lai. Karakis külastame kõrgel kaljul seisvat ristirüütlite poolt rajatud kindlust. Majutus järgnevad 2 ööd Wadi Musas (Petras). Õhtusöök hotellis.

5. PÄEV. PETRA
Hommikusöök. 
Veedame terve päeva Petras. Petra on üks kogu Lähis-Ida tuntumatest vaatamisväärsustest. Üle 2000 aasta tagasi rajasid nabatealased siia kaubateede ristumispaika oma linna, mis tänu osavale kaubavahetusele sai üheks rikkaimaks linnaks maailmas. Kuigi siin kunagi seisnud uhked villad, kaunid aiad ja võimsad valitsushooned on ammu hävinud, annavad linna omaaegsest õitsengust märku liivakivikaljudesse raiutud hiigelsuured templitefassaadid, mis on tuntud kogu maailmas. Muistse linna varemete kohal kõrguvad punased kaljud on neile dramaatiliseks taustaks. Sissepääs Petrasse viib läbi kitsa kuristiku, Siqi, mille kohal kõrguvad kaljud. Läbides Siqi avaneb vaade „Varakambri“ suurepäraselt säilinud fassaadile. Teater, kuninglikud hauakambrid, osaliselt väljakaevatud linnakeskus, muuseum. 

Pärastlõunal saavad soovijad tõusta ühele kaljudest, kus asub „Klooster“, mille fassaad on suurim Petras (40×47 m). Selle pika (kuni 1 tund) tõusu kaasategijad saavad osaliseks kaunitele ümbritsevatele mägedele avanevatele vaadetele. NB! Jalga mugavad jalanõud ja pähe peakate. Soovitame kaasa võtta ka juua ja sööki lõunapikniku pidamiseks. Õhtusöök hotellis.

6. PÄEV. WADI RAM
Hommikusöök. 
Sõidame Wadi Rami, kust algab kauneim ala Jordaania idaosas laiuvast kõrbest. Liivaluidete vahel kerkivad kuni 800 m kõrgused punased kaljud. Soovijatele Wadi Rami ekskursioon koos džiibisõidu ja ööbimisega beduiinitelgis (lisatasu eest). Väljasõit algab džiibisõiduga Wadi Rami ümbruse kaunitesse paikadesse. 

Lõuna paiku teeme peatuse, et puhata, süüa ja teed juua. Päeva lõpetuseks naudime loojangut, päike laskumas kaljude vahele andes kogu ümbrusele punaka varjundi. Selleks ajaks on meie laagripaigas valminud maitsev õhtusöök, mida me lõkketule valguses sööme. Öö veedame beduiinitelgis kõrbe vaikuses, mille kohal kõrgub täherikas lõunamaa taevas. 
NB! Wadi Rami ekskursioonist osavõtjatel selga-jalga matkaks sobivad riided, kaasa peakate, päikeseprillid, väiksed kilekotid kallima elektroonika jaoks (kaitseb peenikese liiva eest), soovi korral pudelivett (ka kohalik looduslik vesi on väga puhas ja kõlbab juua). Neil, kes ei soovi Wadi Rami ekskursioonist osa võtta, on vaba päev ja öömaja kõrbelaagris (2-sed telgid) või lisatasu eest transfeer Aqabasse ja öömaja hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. RAMI KÜLA - AQABA
Varahommikune äratus ja hommikusöök. 
Sõidame tagasi Rami külasse, kus ootab meie buss. 
Sõidame Punase mere äärde Aqabasse. See Jordaania ainus sadamalinn ja merekuurort asub Aqaba lahe põhjatipus, kust avaneb vaade ka Iisraeli, Egiptuse ja Saudi Araabia rannikule. Jordaania rannikule jäävad korallid on veel massiturismist rikkumata ja pakuvad oma värvikirevusega unustamatu elamuse. Vaba pärastlõuna puhkuseks. Peale hotellis käiku sõidame rannale, kus on võimalik päikest võtta, ujuda ja snorkeldada.

8. PÄEV. WADI ARABA - SURNUMERI
Hommikusöök. 
Alustame sõitu põhja poole. Sõidame läbi Wadi Araba, kus võib tee ääres näha beduiinide kaamelikarju, piki Surnumere kallast ning läbi rohelise viljaka Jordani oru. Külastame paika Jordani jõe ääres, kus ristiti Jeesus. Surnumeri asub rohkem kui 400 m allpool merepinda ja on üks soolasemaid veekogusid Maal. Vaba aeg supluseks Surnumeres. Igaühel on võimalus proovida, kas soolane vesi tõesti kannab inimest. Õhtu veedame Ammanis. Vaba aeg söömiseks ja ostude tegemiseks. Sõit lennujaama.

9. PÄEV. LEND AMMAN - ISTANBUL - TALLINN
Lend Amman - Istanbul kl 02.15-04.45; Istanbul - Tallinn kl 08.15-11.30 (NB! kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised