Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Spa_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - LONDON
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl. 04.25. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.05-06.40; Helsingi-London (Heatrow) kl 08.00-09.10 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

London on suurlinn, mis on paljude unistuseks ja mille ümber hõljub mingi seletamatu nostalgiline aura. See on oma sündmusterohke ajaloo, uskumatult rikka arhitektuuri, tormilise kultuurielu ja suure rahvusvahelise mõjuga linn. 

Külastame Westminster Abbey’t (ettetellimisel, lisatasu eest). See on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda ja Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin viiakse läbi kõik kroonimis- ja teised tähtsamad tseremooniad. Kõrvalasuv Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem ja Alamkoja asupaigaks. Inglismaa suurima numbrilauaga ajanäitaja Big Ben (on kahjuks küll veel remondis). Selle kella kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. 

Külastame kuninganna peamist Londoni residentsi Buckinghami paleed (ettetellimisel, lisatasu eest). Loss kuulub 18. sajandist kuningaperele, esialgu elas siin George III abikaasa, kes oma 15 lapsest 14 tõi ilmale Buckinghami palees. Kuninganna Victoria asus siia elama peale kroonimist. Hoone avati külastajatele aastal 1993, et koguda raha tulekahjus kannatada saanud Windsori lossi parandustöödeks. Külastajatele on loss avatud vaid siis, kui kuningapere ise lossis ei viibi ning palee lipuvardas lipp parasjagu ei lehvi. Külastame kuningapalee avalikke ruume, kus monarh võtab vastu, autasustab ja võõrustab oma külalisi. Selliseid ruume on lossis 19, mille hulgas on troonisaal, muusikatuba, kus toimuvad kuninglikud ristimised, valge salong, pidulik söögituba, balliruum ning galeriid. Seejärel viib giidituur meid palee aeda, kus näeme imeilusaid püsilillepeenraid, roosiaeda ja palee aias asuvat suvemajakest. Lisaks Napoleoni poolt imetletud võimast marmorist Waterloo vaasi ning tenniseväljakut, millel 1930ndatel mängisid kuningas George VI ja maailma esireket Fred Perry. 

Ekskursiooni jätkame “Victoria” filmiga seotud paikade tutvustamisega. Sõidame läbi Kensingtoni kuningliku linnaosa, mis on Kesk-Londoni kalleim elamispiirkond. Siin asub Kensingtoni palee ja selle aed. Palees sündis mitu monarhi, neist viimasena kuninganna Victoria aastal 1819. Aedadest lõunapool asub luksuslik Alberti memoriaal, kullatud austusavaldus kuninganna Victoria abikaasale. Printsi kujutatakse siin filosoofina, kes hoiab käes 1851. a. Suure näituse kataloogi. Memoriaali vastas on veel üks Victoria mälestusmärk oma abikaasale, Kuninglik Alberti Kontserdisaal. Majutus järgnevad 2 ööd kesklinna hotellis (2-sed toad).

2. PÄEV. VABA AEG VÕI VÄLJASÕIT SARJA DOWNTON ABBEY SARJAST TUNTUD LOSSI
Hommikusöök. Vaba aeg linnas. Soovijatele väljasõit (ettetellimisel, lisatasu eest). 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSel aastal õnnestub meil taas külastada kuulsat Highclere’i lossi Hampshires. See on neogooti stiilis 2000 hektari suuruse alaga maamõis, mille arhitektiks on Charles Barry ning siinse pargi rajajaks Capability Brown. Ajaloolased on seda hoonet kirjeldanud kui “täiuslikku Victoria-ajastu pärlit”, mis väärib külastamist isegi siis kui saab heita pilgu ainult väikesele osale kõigist 150 ruumist ja 4000 aakri suurusest valdusest. Lossi kasutati meile kõigile tuntud Briti telesarja "Downton Abbey" peamise võttepaigana. Võtete ajal oli kasutuses Peasaal, raamatukogu, Suitsetamistuba, Muusikatuba ning mitmed magamistoad. Keldriruumides külastame Egiptuse näitust. Jalutuskäik aedades ning aeg lõunasöögiks. 

Seejärel sõidame Bamptoni külakesse, mida filmis kujutati Downtoni külana. Väga vähe oli vaja tööd, et luua selles külas Edwardi-aegse Inglismaa atmosfäär. Filmimeeskond kommenteeris, et selle küla elanikest sõbralikumaid olevat Inglismaal raske leida. Paljud stseenid, mitmed lausa filmi võtmesündmustest, on filmitud selles armsas külakeses. Siinses St. Mary kirikus, mida filmis nimetati Downton Abbey St. Michaeli kirikuks, filmiti kõik abiellumis-tseremooniad, ristsed ja matused. Kohalik Churchgate House, vana kirikla, oli leedi Isobel Crawley perekonna koduks. Community Archive, kus nüüd asub väike filmimuuseum, oli filmis Downtoni haiglaks. Külatänaval toimusid lossiomanike ja külaelanike kohtumised ning laat. 
Tagasisõit Londonisse. Ringsõit bussiga läbi London City: Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal, Inglise Pank, Kuninglik börsihoone, Lloyds, Gherkin.

Laevasõit Thamesil. Sõidul näeme keskaegset Tower’it ning linna ühte sümbolit Toweri silda, mis on Victoria-aegse insenerikunsti lennukas näide. Silda kaunistavad nurgatornikestega sillasambad, mida ühendab käigutee. Globe’i teater, endise elektrijaama hoones asuv Moodsa kunsti muuseumi, vaateratas. Sõidame bussiga üle Trafalgari väljaku. See on koht, mis märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad Rahvusgalerii ja riigi esindushooned.

3. PÄEV. VABA AEG, ÕHTUL LEND LONDON - HELSINGI - TALLINN
Hommikusöök. Vaba aeg muuseumide külastuseks või kaubanduseks. Soovijad saavad minna Madame Tussauds’ vahakujude muuseumisse (piletid tuleb ette tellida, kohapeal pikk järjekord). Oxford street pakub laia valikut poode, siit leiab igaüks oma lemmiku. Briti Muuseum (tasuta) on maailma vanim muuseum aastast 1753, mille rikkalikele kogudele pani aluse Sir Hans Sloane. Muuseumi tohutud aarded katavad 2 miljonit aastat maailma ja tsivilisatsiooni ajaloost. Rahvusgalerii (tasuta) kunstikogule pandi alus 1824 aastal. Sellest ajast alates hakkas see jõudsalt kasvama rikaste annetajate toel. Oma rohkem kui 2200 maaliga on see Londoni juhtivaks kunstimuuseumiks. Transfeer lennujaama. 
Lend London (Heatrow) - Helsingi kl 18.05-23.00; Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu vahetult enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 30. jaanuar 2020
 
Kuumad pakkumised